Zbiorowe czytanie w ciszy przez godzinę czyli nadchodzi krakowski KsięgoZbiór!

Czytanie poszerza horyzonty i wyobraźnię, kształtuje język i charakter. Łączy ludzi z różnych światów. Jest piękne, uzależniające, ale i wymagające. Dobra książka potrafi zawrócić w głowie. 

Jednak zatrważająca liczba Polaków nie czyta. Dane Biblioteki Narodowej mówią same za siebie – ponad 60% Polaków nie wzięło w ubiegłym roku książki do ręki! Dlatego propoagowanie czytelnictwa jest tak ważne. Odpowiedzią na ten stan rzeczy jest akcja KsięgoZbiór rozpoczęta w Łodzi.

1
KsięgoZbiór to akcja polegająca na wspólnym czytaniu w przestrzeni publicznej. W wcześniej ustalonym terminie i miejscu gormadzą się miłośnicy słowa pisanego i po prostu czytają. W ciszy, przez godzinę. Akcja obejmuje kilkanaście miast w Polsce, nie mogło w nim zabraknąć literackiego Krakowa.

16

We wtorek 13 sierpnia KsięgoZbiór zawita do grodu Kraka! W Parku Jordana odbędzie się zbiorowe czytanie w przestrzeni publicznej i nikogo, kto kocha czytać nie może tam zabraknąć.

Przybywajcie z aktualnie czytaną książką do Parku Jordana (pod górkę) o godz. 18.00 we wtorek 13.08.2013 roku. Można wziąć koc, ciasteczka, kota lub przyjaciela. Należy wygodnie się rozsiąść i czytać. To wszystko!

KZ 1-500px

Event na FB: https://www.facebook.com/events/540748445990737/
Strona wydarzenia: http://ksiegozbiorkrakow.weebly.com/
Akcja KsięgoZbiór: www.bibliosfera.net/ksiegozbior/

10

13

15

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *