Zabierz książkę #nakawe!

Kto się oznacza nakawowym tagiem na Instagramie, nie trzeba przybliżać sprawy. Niewtajemniczonym właściwie też nie trzeba długo tłumaczyć – bo sprawa jest prosta. Wrzucasz zdjęcia na Instagram, czytasz książki, kochasz kawę? To połącz te trzy rzeczy w jednym czasie i oznacz tagiem #NaKawe. Proste? Radosne? No właśnie. Rozmowa z Aną Matusevic, pomysłodawczynią całej akcji. 

JM: Skąd pomysł? 

AM: Któregoś dnia w jednym z poczytnych tygodników przeczytałam wypowiedź specjalisty od wizerunku polityków. Opowiadał, co doradza osobom publicznym, a co odradza. I, dla przykładu, pozowanie do zdjęć z książką jest niemile widziane. W tej chwili już nie pamiętam, o co dokładnie chodziło, ale to był ten impuls. Wtedy zaczął kiełkować we mnie pomysł. Instagram był więc naturalnym medium – w końcu chodzi o zdjęcia. A dodanie zdjęcia na instagram jest niezwykle proste. Jest to moment, jedna chwila. Skoro ludzie nie wstydzą się fotografować swoich stóp, butów, jedzenia, to książka wydaje mi się być jak najbardziej naturalnym obiektem zdjęć.

Desktop

Na instagramowym zdjęciach moich znajomych coraz częściej pojawiają się zdjęcia książki w siąsiedztwie kawy. Ile zdjęć już dodano od poczatku trwania akcji?

Od czerwca do dzisiaj z tagiem #NaKawe jest ponad 150 zdjęć. Część z nich pokazujemy również na facebooku Misji i naszym instagramie (@misja_ksiazka).

Znacie już datę zakończenia, może wielki finał?

Początkowo nie planowałyśmy określonego terminu akcji. Chcemy, żeby ludzie dodawali zdjęcia niezależnie od tego, czy mamy nagrodę czy nie – z naszym tagiem albo bez. Liczy się idea – książka jest fajna.

Desktop2

Kto wspiera akcję?

Akcja nie ma podłoża finansowego, chodzi jedynie o dobrą zabawę i przekazanie idei dalej. Ale żeby zachęcić do dodawania swoich zdjęć, staramy się co jakiś czas organizować uczestnikom akcji jakieś atrakcje. Na początku wsparła nas restauracja Cynamon w Gdyni, która zaprosiła instagramowiczów na kawę. Z ksiażką oczywiście :) teraz partnerem #NaKawe została firma Instadruk – memoprinty, czyli wydruki z instagrama, oferowane przez Instadruk, świetnie sprawdzają się w roli zakładek do książki. Sprawdzone! W listopadzie też szykuje się coś nowego z nowym partnerem :) tak więc, dzieje się.

Desktop1

Sprawdźcie! Instargram – #NaKawe i @misja_ksiazka

Email This Page
Print Friendly

Komentarze

  1. eMka pisze:

    Książka i kawa – jak dla mnie duet idealny!:) Jak się dorobię telefonu z wielopikselowym aparatem, to pomyślę o trio z instagramem;)

  2. Krufka pisze:

    Bardzo, bardzo mi się podoba ta akcja! :) idealne połączenie, książka i kawa <3

Skomentuj


8 − = 2