Robimy warsztaty! Przez całe wakacje w Letnim Ogrodzie Uciech

Marzenie spełnione. Coś, co zawsze odkładałam, bo nie było czasu, nie było okazji, coś się nie składało… Teraz się składa!

W lipcu i sierpniu zamiast szkolnego rozkładu zajęć, ja, D., i cała ekipa Dzieciaków w formie przestawiamy się na wakacyjny rozkład warsztatowej jazdy! Dograliśmy wszystkie szczegóły i z dumą mogę zaprosić Was i wszystkie chętne dzieciaki na Letni Ogród Uciech – w każdą wakacyjną niedzielę, zaczynając od najbliższej, a kończąc na 31 sierpnia, w samo południe jak w dobrym westernie będziemy organizować warsztaty dla dzieci w Ogrodzie Kombinatora w Nowej Hucie.

Tak było w zeszłym roku:

Piknik w Ogrodzie 1
Piknik w Ogrodzie 2
Kuchnia moją twierdzą

A tak będzie w tym!
Letni Ogród Uciech na FB

Kombinator 2013 (8)

KIEDY?
Co niedzielę o 12.00 w Kombinatorze instalujemy się z dłuugim stołem warsztatowym i przeprowadzamy kreatywne warsztaty – postanowiliśmy postawić na niestandardowe i nowe pomysły – w lipcu i sierpniu królują warsztaty artystyczne! Miłośników zajęć kulinarnych uspokajam – też będą, 13 lipca!

GDZIE?
Ogród przy Klubie Kombinator i Łaźni Nowej, os. Szkolne 25, Nowa Huta.

WAŻNE INFORMACJE
Wszystkie warsztaty są darmowe. Limit wieku: 3,5 roku, ale młodsze dzieci też mogą uczestniczyć, z tym że obowiązkowo z jednym z rodziców.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW:
Szczegóły posczególnych można sprawdzać na FB (facebook.com/dzieciakiwformie i facebook.com/bookmeacookie) oraz w każdym kolejnym wakacyjnym tygodniu na www.dzieciakiwformie.pl (w aktualnościach) oraz na bookmeacookie.pl

29 czerwca – warsztaty recyklingowe
6 lipca – warsztaty malowania kamyków i patyków
13 lipca – warsztaty kulinarne
20 lipca – warsztaty malowania czym popadnie
27 lipca – warsztaty pacynkowe
3 sierpnia – warsztaty lepienia w masie solnej
10 sierpnia – warsztaty cieni
17 sierpnia – warsztaty Hamy
24 sierpnia – warsztaty fotobudkowe
31 sierpnia – warsztaty pudełek dobrych momentów

JAK?
Chciałam tym razem położyć nacisk na stronę psychologiczną – wszystkie warsztaty mają na celu przede wszystkim różnymi środkami wyrazu i za pomocą różnych technik umocnić w dzieciach wiarę w siebie, pokazać im, że same potrafią tworzyć piękne rzeczy i że nie jest ważne, czy coś jest równe, czy nie równe – wazne, że jest ich własne, wykonane z zaangażowaniem i pasją. Większość warsztatów przeprowadzamy zresztą celowo na materiałach nierównych, nieładnych i pospolitych (jak: warsztaty malowania kamieni i patyków, malowania czym popadnie, recyklingowe), aby nauczyć dzieci, że do stworzenia pieknych i ważnych rzeczy nie potrzeba pieknych rzeczy gotowych, ale przede wszystkim poświęcenia uwagi i włożenia w coś serca.

Tematy i plan warsztatów są efektem burzy mózgów i planowania zespołu psychologów. Wszystkie warsztaty poprowadzą osoby pracujące na co dzień z dziećmi, działające według filozofii Dzieciaków w formie i wyznające wartości, którymi kierujemy się w naszej pracy, której efektem są warsztaty kulinarne i zajęcia sportowe.

Zapraszam!

Kombinator 2013 (5)
Zdjęcia: Klub Kombinator

Email This Page
Print Friendly

Skomentuj


− 6 = 3