Marcin Brykczyński – Chodzi o to, czy wiesz co to zwierzęta?

Pan, którego samo nazwisko zdradza, o czym będzie książka. Bo choć ta zawiera tylko 28 stron i ma twarde, kartonowe okładki i kartki, format A4 robi swoje.

Przez to cała książka jest fajną alternatywą dla małych formatów i książeczek z nadmuchanymi stronami. Nadaje się na maluchów: ma zaokrąglone rogi, jest solidna i ma duże, wyraźne rysunki. Dobra wiadomość: nie trzeba jej wyrzucać albo oddawać po skończeniu przez dziecko trzech lat. Przedszkolaki albo uczniowie (bo już pogubiłam się, jak to obecnie jest – kto idzie do szkoły, a kto uczy się czytać), które zaczynają przygodę z alfabetem mogą uczyć się go z książką. Duża czcionka, rymy, proste zdania – i idziemy do przodu!

zwierzęta ksiązka dla dzieci book me a cookie recenzja (2)

Co kilka stron znajdują się „odpoczywacze”, czyli czarno-białe zagadki mające pomóc dzieciom skupić się na chwilę na czymś innym niż historia o zwierzakach. Trzeba coś znaleźć albo przejść przez labirynt. W dodatku zagadki są czarno-białe, domyślam się, że po to, żeby wyróżnić te strony i jednocześnie nie zasypywać dzieci kolejnymi kolorowymi bodźcami.

zwierzęta ksiązka dla dzieci book me a cookie recenzja (1)

Dla dzieci w wieku 0-6 lat.

Ocena: 7/10.

IMG_20140415_104743

Marcin Brykczyński – Chodzi o to, czy wiesz co to zwierzęta

ilustr. Agnieska Antoniewicz

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Warsawa 2014

stron 28

twarde strony, format A4

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *