„Lotna czytelnia” w każdą wakacyjną środę pod Wawelem

Siedzisz na Bulwarach nad Wisłą, na głowie masz słomkowy kapelusz, w ręce zimną i słodką lemoniadę, do szczęścia przydałaby ci się jeszcze książka, co? Ale zapomniałaś/eś zabrać jej z domu. Lub jesteś na rowerze, w którym nie ma koszyka, bo się urwał i nie ma jak przewieźć książki. Albo a i owszem, masz ze sobą książkę, ale właśnie przeczytałaś/eś pięć ostatnich stron. 

Jak pech to pech, nieprawdaż, molu książkowy?

Jeśli jesteś z Krakowa, z odsieczą przybędzie Wojewódzka Biblioteka Publiczna z Rajskiej. Bardziej precyzyjnie mówiąc: przyjedzie na rowerze z letnim książkowym pogotowiem ratunkowym. Wczoraj pod Wawelem wystartowała „Lotna czytelnia” – wspólna akcja Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie i Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów.

Desktop1

Wylegujesz się na krakowskich bulwarach wiślanych i zaczyna Ci się nudzić? Wystarczy, że znajdziesz Lotną Czytelnię, a tam wypożyczysz coś do czytania.

W każdą słoneczną środę sierpnia, w godz. 12–17 spotkacie rower cargo z logo akcji, a w nim wiele ciekawych książek – dużo bajek dla dzieci, poezję, prozę. Jeździ Bulwarami Wiślanymi, od Mostu Dębnickiego po Kładkę Bernatka i Galerię Kazimierz.

1094763_10151978148039505_209744726_n

Zasady akcji są proste: wystarczy wziąć książkę z Lotnej Czytelni, a po jej przeczytaniu oddać obsłudze roweru lub zanieść ją do Punktu Informacyjnego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (ul. Rajska 1).

Bierzcie i czytajcie Krakusy!

520254c5c9075_g1

52025491ddfeb_g1

520254e48081e_g1

pobrane

Źródła zdjęć: rajska.info, Facebook WBP w Krakowie, Marcin Karkosza – krakow.naszemiasto.pl

Print Friendly, PDF & Email

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *