Konkurs: wygraj sesję fotograficzną w klimacie z lat 30.!

010Okazja do cofnięcia sie w czasie i zrealizowania swoich vintage’owych marzeń na jawie – czyli konkurs w klimacie lat 30.!

Mam do rozdania voucher na sesję fotograficzną, która zostanie zrealizowana przez Dary Mary – dwójkę młodych fotografików, którzy dosłownie wyczarowują równoległą rzeczywistość za pomocą swoich aparatów. Wygrana osoba będzie mogła wybrać sobie stylizację na lata 30. lub 40. XX wieku, weźmie udział w profesjonalnej sesji fotograficznej, której efekty oczywiście otrzyma później na pamiątkę.

Dla osób, które nie wygrają, ale będą blisko, mam 3 nagrody pocieszenia: egzemplarze książki Simona Mawera „Kobieta, która spadła z nieba”. Pisałam już o niej kilkukrotnie na blogu, ale nie podam Wam linku – to już zadanie dla Was, bo z tym wiąże się jedno z pytań konkursowych.

Co trzeba zrobić?

Odpowiedzieć na trzy pytania konkursowe:

1) Jakie imiona przybierała główna bohaterka książki Simona Mawera „Kobieta, która spadła z nieba”?

2) Jakie ostatnie trzy książki przeczytałam? Podpowiedzi oczywiście można szukać na blogu i na Facebooku BmaC

3) Opisz ulubioną postać literacką z lat 30. lub 40. XX wieku.

010 (1)

Konkurs trwa od dziś do czwartku 14 listopada włącznie. Odpowiedzi na pytania należy pozostawiać w komentarzach pod tym wpisem wraz z adresem e-mail do siebie. Spośród odpowiedzi najpierw wybiorę te prawidłowe (to pytania konkursowe nr 1-2), a potem tę jedną, która spodoba mi się najbardziej (to pytanie konkursowe nr 3) i trzy, do których powędrują nagrody pocieszenia.

Ogłoszenie wyników nastąpi do 3 dni roboczych po zakończeniu konkursu. Wyniki podam na blogu w osobnym wpisie.

05

Współorganizatorem konkursu jest Dary Mary: www, FB

Recenzja książki Mawera – „Kobieta, która spadła z nieba”

Regulamin dostępny jest tutaj.

 

 

Wszystkie zdjęcia w tym wpisie są autorstwa Dary Mary.

Email This Page
Print Friendly

Komentarze

 1. aggie pisze:

  1) Jakie imiona przybierała główna bohaterka książki Simona Mawera „Kobieta, która spadła z nieba”?,

  Mariane, Alice i Anne-Marie

  2) Jakie ostatnie trzy książki przeczytał Organizator konkursu, czyli autorka blogu http://www.bookmeacookie.pl?

  Krzysztof Materna (dla przyjaciół Siostra Irena) – Przygody z życia wzięte

  Małgorzata Tusk – Między name

  Agnieszka Tyszka – Zosia z ulicy kociej. Na zimę

  3) Opisz ulubioną postać literacką z lat 30. lub 40. XX wieku.

  To moje odkrycie ostatnich dni, chociaz książka miała swoja premierę w Anglii w 1948 roku i miała juz 28 oficjalnych wydań. „Zdobywam zamek: Dodie Smith. To juz lata 50te XX wieku, ale jestme tak oczarowana sama ksiązką I jej bohaterka, że trudno ….

  Główną bohaterka jest siedemnastoletnia Cassandra Mortmain, „rozmyślnie naiwna”, czarująca i posiadajaca cudowny dar obserwacji. Wraz z rodziną mieszka w zrujnowanym zamku gdzieś w Sussex. Są bardzo biedni. Cassandry śni o zostaniu pisarką i spisuje wszystkie wydarzenia w pamiętniku. Początkowo jest zaiste naiwna i uosobiona bardzo romantycznie , ale dorasta i przemienia się w inteligentną urocza, dowcipna kobiete.

  • DorotaBubu pisze:

   Odpowedź 1) Mariane, Alice , Anne-Marie

   Odpowiedź 2)

   Krzysztof Materna (dla przyjaciół Siostra Irena) – Przygody z życia wzięte

   Małgorzata Tusk – Między nami

   Agnieszka Tyszka – Zosia z ulicy kociej. Na zimę

   Odpowiedź 3)

   Urzekła mnie bohaterka międzywojennej książki autorstwa Marii Ukniewskiej „Strachy”. Mimo, że książka była opublikowana dawno temu, autorka dotknęła tematu aktualnego w dzisiejszych czasach…
   Teresa- młoda dziewczyna z biednej rodziny, która wbrew otoczeniu zatrudniła się w podrzędnym teatrzyku- dzięki czemu jest w stanie wesprzeć finansowo rodzinę. Dziewczyna płaci jednak wysoką cenę na wkroczenie w „teatralne” środowisko. Z dzieciństwa Teresa szybko wkracza w świat dorosłych w których musi mierzyć się z wszechobecnym alkoholem, agresją, prostytucją oraz depresjami. Zatrważające jak szybko styl życia zmienia bohaterkę z nastolatki w kobietę. Czytając książkę trudno oprzeć się wrażeniu, że autorka opisała czasy współczesne. Mimo mijających lat, wbrew pozorom świat niewiele się zmienił…

   polecam i pozdrawiam;)!

   Dorota

 2. Joanna Sobczak pisze:

  Odpowiedzi na pytania konkursowe:

  1. Mariane, Alice i Anne-Marie

  2. Agnieszka Tyszka – „Zosia z ulicy kociej. Na zimę”, Małgorzata Tusk – „Między nami”, Krzysztof Materna (dla przyjaciół Siostra Irena) – „Przygody z życia wzięte”

  3. Moją ulubioną postacią literacką z lat 30. XX wieku jest Katey, jedna z głównych bohaterek powieści „Dobre wychowanie” autorstwa Amora Towlesa. Dziewczyna od pierwszej sceny wzbudziła moją sympatię – jest bardzo odważna, niezwykle wygadana, ciut szalona, jednocześnie ma ogromne poczucie własnej wartości i godności. Jej życie jest serią przypadków – mniej lub bardziej szczęśliwych. To niezwykle ciekawa postać.

  Joanna Sobczak
  joannasobczak89@gmail.com

Skomentuj


− 2 = 5