Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Muffiny trójczekoladowe


J. sobie zażyczyła: zrób mi muffinki: już, teraz, natychmiast. Czekoladowe, z białą czekoladą. No przecież je się migiem robi, godzina i gotowe… Proooszę. 


Więc niech będzie :) Czekoladowe. Z kakao, gorzką, mleczną i białą czekoladą. Duże kawałki obowiązkowe. W zasadzie powinny być poczwórnie czekladowe, a nie trójczekoladowe, ale widocznie w przepisie kakao to nie czekolada, więc niech zostaną trój.Miękkie, wilgotne, pyszne. I jak to muffinki, dziecinnie proste. Pychotki.
Przepis z Ciast i deserów z czekoladą Wandy Jackowskiej.Składniki:
25 dag mąki, łyżka ciemnego kakao, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, po 10 dag czekolady gorzkiej, mlecznej i białej, 2 jaja, szklanka śmietany kremówki, 80 g cukru, 10 dag masła


Muffiny trójczekoladowe


Przygotowanie:

1. Czekoladę pokroić na małe kawałki. Mąkę wymieszać z proszkiem do pieczenia i kakao. Przesiać. Wymieszać z kawałkami czekolady.


2. Masło roztopić. W osobnej misce ubić mikserem nastawionym na niskie obroty jaja, śmietanę, cukier i roztopione masło.
3. Na koniec dodać mąkę wymieszaną z proszkiem do pieczenia, kakao i czekoladą. Starannie wymieszać drewnianą łyżką, aby składniki się połączyły. 
4. Foremkę do muffinek wyłożyć papierowymi papilotami i napełnić ciastem. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 200oC i piec ok. 30 minut. Po wyjęciu babeczki studzić przez 15 minut w formach, potem wyjąć, ostudzić do końca.

Email This Page
Print Friendly

Komentarze

  1. Anonymous pisze:

    W osobnej misce ubić mikserem nastawionym na niskie obroty jaja, śmietanę, cukier i roztopione masło. – do jakiego momentu ubijać? Na sztywno? Czy jak?
    Moje muffiny były gotowe po 15 minutach pieczenia i 15 minutach dogorywania w piekarniku – bo po 22 minutach pieczenia twarrde jak kamyki :(

  2. Ubijamy mikserem, aż składniki się połączą i masa będzie jednolita. Pieczenie – każdy piekarnik jest inny i inaczej piecze, choć różnica 15 a 30 minut jest zastanawiająca – zawsze pieczemy w trybie góra-dół i bez termoobiegu.

Skomentuj


+ 5 = 6