Domowe lody cytrynowe – bez maszynki i mieszania

Wszyscy się ich boją, chociaż nigdy nie robili. Bo trudne, bo czasochłonne, bo nie dam rady. Bzdura. Ich przygotowanie zajmuje góra pół godziny. Potem przez kilka godzin robią się same. A ty masz pyszne domowe lody: bez maszynek, bez mieszania co godzinę i bez biegania do sklepu. Takie, jak lubisz. 

cytrynowe lody z logo (2)

Na potrzeby czerwcowej Gagi miałam kilka podejść do lodowego tematu. Rany boskie, nie przypuszczałam, że najtrudniejszą częścią będzie wyszukanie przepisów. Takie, siakie i owakie, w każdym inne rady i zalecenia. Zwariować można. Rzuciłam wszystko i zrobiłam po swojemu. Proste, bez zbędnej filozofii, z dobrymi składnikami. Voila! Najbardziej puszyste w konsystencji ze wszystkich moich prób. Lekkie, delikatne i orzeźwiające. Cytrynę można zastąpić innymi dodatkami, dodając wtedy też mniej cukru. Można dowolnie kombinować z dodatkami, zmieniając tym samym smak lodów.

Lody cytrynowe – bez maszynki, bez mieszania, bez kryształków lodu

Składniki na 4 porcje:

 • 250 g cukru pudru
 • sok wyciśnięty z 1 cytryny
 • skórka otarta z połowy cytryny
 • 300 ml śmietanki kremówki 30 lub 36%
 • szczypta soli

Przygotowanie:
Wymieszaj ze sobą cukier puder, skórkę oraz sok z cytryny. W drugiej misce ubij na sztywno kremówkę ze szczyptą soli (śmietana musi być dobrze schłodzona, a miska czysta, sucha i nietłusta). Połowę kremówki delikatnie – szpatułką lub szeroką łyżką – wymieszaj do masy cytrynowo-cukrowej. Po połączeniu ostrożnie przełóż drugą cześć śmietany i zmieszaj ją do gotowej masy. Przełóż całość do szczelnie zamykanego pojemnika i schładzaj przez kilka godzin.

Smacznego!

cytrynowe lody z logo (1)

Cały artykuł n/t domowych lodów ukaże się w czerwcowej Gadze.

Print Friendly, PDF & Email

Comments

  1. Post
   Author
  1. Post
   Author

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *